Tura Mühendislik

Jiletli Şerit Üretim Hattı

Yüksek kaliteli Jilet Şeridi Üretim Hattımız üretkenliğinizi arttırırken hata/arıza/kurulum sebepli duruş sürelerini azaltır. Nasıl olduğunu açıklayalım…

Jilet Şeridi Üretim Hattımız aşağıdaki bileşenlerden oluşur;

 • Motorlu Şerit (Sac Metal) Açıcı
 • Servo-Besleyici entegre edilmiş Yüksek Hızlı Laminasyon Presi
 • Pres (Kesme) Kalıbı
 • Kaset Sarma Sistemi

Şerit Açıcımız, kapalı çevrim motor tahrikli olup, jilet şeridini prese besleyen bileşendir. Sensörleri sayesinde hızını (şeridin birim zamandaki açılma miktarını), pres hızına göre ayarlar. Servo kontrollü besleyici, her pres vuruşu döngüsünde gerekli ham madde miktarını tam olarak ayarlayarak Yüksek Hızlı Laminasyon Presi’ne besler.

Fire miktarını azaltma amacı ile, “çok hatlı” kesme kalıbı, ham maddeyi 5 veya 7 şeride böler. Her bir şerit hattı akıllı Kaset Sarma Sistemi’miz tarafından hızlı ve nazikçe Şerit Kasetlerine sarılır. 

Konvansiyonel jilet şeridi üretim hatlarının 2 önemli dezavantajı bulunmaktadır; i) Sarım aşamasında jilet şeridinin gerginliğini kontrol edemezler, bu durum da jilet ölçülerini etkileyecek şekilde uzama ve deformasyonlara sebep olur. ii) Sarımın sıkılığını kontrol edemezler, bu durum da şerit kasedinin açılması esnasında beklenmedik boşalmalara (şeridin kasetten kurtularak boşa çıkması) sebep olur. 

Akıllı Kaset Sarma Sistemimiz, her bir jilet kasedinin sarım hızını, pres hızını alarak otomatik olarak kontrol eder ve bu sayede sarımları sürekli olarak aynı gerginlikte tutar! Bu yönü ile jilet profillerinin ideal geometrisini korurken, kasedin açılması sırasında jilet şeridinin boşa çıkma ihtimalini yok eder. 

Jilet Şeridi Üretim Hattımız kapsamındaki tüm bileşenler ana kontrol yazılımı tarafından kontrol edilir, bu sayede farklı birimlerin münferit olarak açılması/kapatılması veya müdahale edilmesine gerek kalmaz. Ana kontrol panosundan verilecek tek bir komut, tüm hattın oromatik olarak çalışması için yeterlidir!

İşbu faydaları ile Jilet Şeridi Üretim Hattımız, ham madde/ara ürün yükleme/boşaltma operasyonları haricinde herhangi bir operatöre ihtiyaç duymadan çalışır. 

Jilet Şeridi Üretim Hattımız ile üretkenliğinizi arttırın ve işçilikten tasarruf edin!

Özellikler
 • Çok-Hatlı Sarım: Üretim kapasitesini arttırırken fire miktarını düşürür.
 • Yazılımsal Bütünlük: Üretim hattı bütünü için başlat/duraklat/kapat komutlarının tamamı tek bir arayüzden verilir. 
 • Akıllı Kaset Sarma Sistemi: Jilet profillerini deforme etmeden jilet şeridini sıkı sarımlı şekilde tutar. 
 • Jilet Tipleri: BTO-10, 22, 30 & CBT-60, 65 (Farklı tipler için iletişime geçiniz)
Kabiliyetler
 • Üretim Kapasitesi: 2850 m/h veya 132 kg/h (5 hatlı sarım için)
 • Toplam Ağırlık: 8500 kg (Tüm hat)
 • Ölçüler: B: 12.5, G: 2, Y:2.5 m (Tüm hat)
Yerleşim
Tura Mühendislik